Motosiklete Binmek ve Milliyetçilik…

Motorcycle_Landscape_01

Siz neden biniyorsunuz ? Verdiği özgürlük duygusu, hızı , gücü, karizması, havası, caddedeki kafenin önüne park edilebilinmesi, moda diye, rüzgarı hissetmek ? Hangisi ? Yüzlerce sebep sıralanabilir bunlar gibi. Ben buna farklı bir bakış açısı getirmeyi düşünüyorum. Motosiklete Binmek Milliyetcilik tir.

Ne alakası mı var ? Hemde yurdumun öz be öz yerli malı bir motosiklet markası yokken  ( keza otomobil markamız da yok ) ve bindiğimiz motosikletleri ithal etmek için elaleme avuç dolusu döviz öderken nasıl motosiklete binmek milliyetcilik olur ? ( O kadar Milliyetci isen git otobüse bin, toplu taşımaya bin ! demeyin sakın.)

vespa

 

Bak aynen şöyle olur;

     İnsan hayatı çok kısa, ve metropollerde yaşayan bizler işe gidip gelirken sabah 1 akşam 1 en az 2 saatimizi harcıyoruz. Bunun çok daha fazla olduğunu bildiğim örnekler dolu İstanbul’da, fakat ben gene insaflı yazıyorum. Şimdi ben duran trafik içerisindeki otomobillerin 1 saatte katettikleri yolu, motosikletimi gayet emniyetli bir şekilde sürerek 20 dakikada gidebiliyorum. Ne oldu ? sabah 40 dakika avantajlıyım. Akşam gene aynı senaryo, 40 dakika da akşamdan., Al sana günde 1 saat 20 dakika. Yani ben motosiklete binerek aileme ve sevdiklerime günde 1 saat 20 dakika daha fazla vakit ayırabiliyorum. Bu benim çok hoşuma gidiyor, bilmem sizin hoşunuza gidermi ?

scooter_bridge1_815

 

     Bunun yanında, işe giderken dur kalk trafik yüzünden çok fazla stres yaşamadığım için kendi işim ise kendime, çalıştığım bir iş ise patronuma daha verimli bir güne başlamış oluyorum.

Venezuela Plague of Motorcycles

     Başka mı ?

      Trafiği tıkamam, motosikletimi çok kolay parkederim, çok az benzin harcarım ve bu sayede kendi ve ailemin kesesine olduğu kadar, devletimin kaynaklarına da faydalı olurum.

     Dahası ve en önemlilerinden birisi, ortalama bir otomobilin yaklaşık 10 da biri kadar hacimli motorumla, havayı çok daha az kirleterek, içinde bulunduğumuz Dünya’ya çok daha az zarar vermiş olurum.

     Arkadaşlar, bütün bunları yapıyorsanız eğer, vatanını milletini seven bir birey olarak görevlerini yerine getirmişsin demektir. Kısaca , Motosiklete Kullanmak Milliyetciliktir.

     Arkadaşlar, gelin şu motosikletlerinizi garajlarından sadece hafta sonu eğlencesi olarak kullanmaktan vazgeçin, hafta içi işe gidip gelirken kullanın.

     Tabi bütün bunlara öncelikle hükümetimizin inanması gerekmekte ve motosikleti, motosiklet sürücüsünü yolunacak kaz gibi görmekten vazgeçip,  motosiklet kullanımını teşvik edecek kararlar alması gerekmekte.

 

traffic