Bir hayalin sizi nerelere götüreceğini asla bilemezsiniz

 

 

pes-honda-paper

HONDA’NIN TARİHİNİN STOP MOTİON İLE RESİMLİ ANLATIMI

1948 yılında Soichiro Honda tarafından Japonya’da kurulan Japon otomotiv firması Honda, başlangıçta motosiklet üretimi yapmış ve zamanla otomobil, su motoru (gemi, tekne, yat vb.), robot, güç ekipmanları (jeneratör, çim biçme aleti vs.) ve uçak üreten bir firma haline gelmiştir.

maxresdefault

1948 yılında Soichiro Honda tarafından Japonya’da kurulan Japon otomotiv firması Honda, başlangıçta motosiklet üretimi yapmış ve zamanla otomobil, su motoru (gemi, tekne, yat vb.), robot, güç ekipmanları (jeneratör, çim biçme aleti vs.) ve uçak üreten bir firma haline gelmiştir. Dünyanın bir numaralı motor üreticisi olan Honda, Japon otomotiv sektörünün gelişmesinde ciddi katkılar sağlamıştır.

maxresdefault-1

Otomotiv endüstrisinin devlerinden Honda’nın görkemli tarihi, binlerce kağıdın stop motion tekniğiyle birleştirilmesi sonucu oluşturulan görüntülerle tekrar canlandırıldı. Çok uzun zaman ve efor aldığı anlaşılan bu inanılmaz çalışma PES film tarafından hayata geçirildi.

Video, bir bisiklete eklenen radyo jenaratörüyle başlayan hikayenin, ilkel bir motosiklete ve ardından otomobile nasıl dönüştüğünü anlatıyor.

“Bir hayalin sizi nerelere götüreceğini asla bilemezsiniz.”