Asil Özbay ile 1 Kadın 1 Motosiklet 10 Ülke Seyahati Söyleşisi

 

DRD Motorbikes Ataşehir’de  1 Nisan 2017 Cumartesi Günü 1 Kadın 1 Motosiklet 10 Ülke sloganı ile kadınların yapabileceklerinin sınırlarının ne  kadar geniş olduğunu göstermeyi başaran Asil Özbay’ın yolculuk hikayeleri sunumu düzenleniyor.

Asil Özbay’ın 2015 yılında Kız Kulesinden çıktığı macera dolu yolculuğun sunumu ve keyifli söyleşisi 1 Nisan Cumartesi günü DRD Motorbikes Ataşehir Showroom da düzenleniyor.

1.Efsane: Kızkulesi ile ilgili anlatılan ilk hikâye; Ovidius`un kaleme aldığı bir aşk hikâyesidir.
Hero ile Leandros adlı iki gencin hüzünlü aşkını anlatan bu hikâye, Hero’nun kuleden ayrılmasıyla başlar.

Hero Leandros’un yüzerek kuleye geldiği fırtınalı bir günde Hero`nun yaktığı ateşin feneri söner. Karanlıkta yolunu kaybeden Leandros boğazın sularına gömülür.Sevgilisinin öldüğünü gören Hero da kendini Kızkulesi’nden boğazın sularına bırakır.

2.Efsane:Kehanete göre kralın birine, çok sevdiği kızı on sekiz yaşına geldiğinde bir yılan tarafından sokularak öleceği söylenir. Bunun üzerine kral denizin ortasındaki bu kuleyi onararak kızını buraya yerleştirir. Kaderin kaçınılmazlığını kanıtlarcasına, kuleye gönderilen üzüm sepetinden çıkan bir yılan, prensesin tenine süzülerek zehrini boşaltır.

Kız Kulesi’ ndeki kızın motosikleti ile özgürleşmesi metaforunu işlemek istediğim ve projemin ruhunu yansıttığını düşündüğüm için yolculuğumun başlangıç noktası Üsküdar Kız Kulesi oldu.

Keyifli sunumun facebook etkinlik adresi şöyle https://www.facebook.com/events/1846124828983101/