Üç tekerlekli motosiklet modeline “devrimsel” yorum: Yamaha Niken

İlk kez Tokyo’da sergilenecek olan Yamaha Niken, üç tekerlekli motosiklet deneyimini yepyeni bir noktaya taşıyacak gibi gözüküyor.

Otomobil projesiyle Tokyo’daki birçok üreticinin pastasından pay çalan Yamaha, motosiklet modelleriyle de katılımcıları şaşırtmaya devam ediyor. Konsept modelinin ardından motosiklet dünyasına yeni bir sürüş deneyimi katacak olan marka üç tekerlekli modeller arasına bambaşka bir yorum getirdi. Yamaha’nın TriCity ile başarılı satış rakamları yakaladığını görmüştük. Yamaha Niken, sport kategorisindeki yapısıyla bu formdaki ilk modellerden bir tanesi olma özelliğini taşıyor.

Yamaha Niken için EICMA 2017 işaret ediliyor

Su soğutmaya sahip üç silindirli DOHC motora sahip motosikletin hacim ve performans değerleriyle alakalı henüz net bir bilgi paylaşılmadı. Tahminler üzerinden 115 beygir civarında bir güce sahip olması beklenen modelin ön bölümünde boyutu 15 inç olan jantlar yer alıyor. 2018 model yılıyla tanıtımı gerçekleştirildiği için önümüzdeki günlerde tüm detaylarının açıklanması beklenen model için kasım ayının ilk haftasında Milan’da düzenlenecek olan EICMA fuarı önem arz ediyor. Şimdilik kısıtlı detaylarla karşımızda duran Niken ile ilgili önümüzdeki günler çok daha hareketli geçecek gibi. Modelle ilgili son gelişmeleri attapirati.com üzerinden takip edebilirsiniz.

 

 

Yamaha Niken Fotoğraf Galerisi

 

Kaynak: log.com.tr