Hani Sen Plakanı Kapatıyorsun Ya, Tilki Motorcu…!!!

Son dönemlerde, özellikle ticari olarak çalışan motosiklet kullanıcılarında ciddi oranda bir kanunsuz uygulama baş gösterdi, plakalarını zincir kilitlerle veya başka yollarla kapatmak.

Son zamanlarda özellikle İstanbul’da artan bu kanunsuz davranışı ulusal televizyon kanallarında görmeye başladık. Televizyon kanallarında görmeye başlamamız, trafikte olan diğer araç sürücülerinin ve emniyet kuvvetlerinin tepkisini çekmiş olmaktan dolayı olsa gerek. Üstelik televizyonların haberlerinde bas bas ” plakasını kapatan motosikletler ” haberleri dönmeye devam ettikçe toplumun tepkisini daha fazla çekeceği aşikar.

 

Her zaman şikayet ederiz öyle değil mi? Trafikte bulunan diğer araçlar bizi dikkate almıyor, bizi adam yerine koymuyor, bir kontrol noktasındaki Polis memuru arkadaşlar da 2. sınıf insan muamelesi yapıyor, köprü ücreti fazla vs. vs. diye… İşte sen plakanı kapar, kuralları hiçe sayar, belli kurallar çerçevesinde işlemesi gereken trafiği kendi iş yerin, dükkanın gibi görürsen eğer… Seni kimse dikkate almaz. Sen umurumda değilsin zaten, dikkate alınmaya değer falan da değilsin. Lakin senin bu kanunsuz davranışların yüzünden bütün motosiklet sürücüleri töhmet altında kalıyor. Zaten Türk toplumundaki genel inanış olan ” serseri motorcu, motor şeytan işi ” gibi ön yargılara körükle gidiyorsun. Toplumdaki bu inancı oluşturan işte SENSİN!

Zor şartlar altında çalışıyorsun, soğuk, yağmur, az ücret, sosyal hakların olmaması.. Hepsini anlarım, fakat bunların çözümü kanunsuzluk değil. Kendi kanunlarımızı kendimiz oluşturamayız!

Yurt dışına çıkarken ” çıkış harcı ” adı altında bir ücret ödüyoruz, pul alıyoruz falan. Bundan memnun değilsen eğer pasaportunu kapayıp mı geçiyorsun polis kontrol noktasından? Veya bindiğin motosikletin ithalatı esnasında senin hoşuna gitmeyen ekstra vergiler var diye devlete şu motosikletten vergi alma mı diyorsun? Varsa bir şikayetin, köprü ücretlerinin yüksek olması, vergilerin yüksek olması vs. git hakkını kanuni yollardan ara!

Haklı iken haksız duruma düşüyor ve bu arada bütün bir camiayı karalıyorsun PLAKASINI KAPATAN TİLKİ! Tüm motosiklet kullanıcıları geri zekalı, bir sen akıllısın öyle değil mi? Senin yüzünden tüm motosiklet kullanıcıları bir kefeye konuyor!

Plakasını ancak kanun kaçakları, hırsızlar kapatır. Sen Hırsız ve kanun kaçağı durumuna düşme sakın…

Ben seninle aynı kefeye konulmak istemiyorum.

 

 

 

2888 Total Views 2 Views Today
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail